- Išparduota
Paskutiniai tiražo egzemplioriai. Knygų viršeliai gali turėti įbrėžimų ar kitų pažeidimų, knygos bloko šonai gali būti šiek tiek ištepti.
Šis gamtos kalendorius yra itin patrauklus savo struktūra – knygos skyriai tai mėnesių pavadinimai. Jis palengva veda per kalendorinius metus, o tuo pačiu suteikia neišpasakytą kiekį naudingos ir įdomios informacijos. Kiekvienas mėnesis yra aprašomas pradedant kalbėti apie patį mėnesį, senolių išmintį ir plėtojant gamtos bei gyvūnijos temas.
Čia rašoma apie gamtos virsmus, įvairios gyvūnijos kasdienybę. Visa informacija yra gausiai iliustruota spalvotomis nuotraukomis, kurios dar labiau padeda susipažinti su nežinomais ar tiesiog nepastebėtais savame kieme augančiais augalais ar atskrendančiais paukščiais.
„Lietuvos gamtos kalendorius“ neapsiriboja vien tik gamtos aprašymais. Knygos pabaigoje pateikiamas Lietuvos parkų sąrašas, grybų, augalų ir gyvūnų vardų sąrašas bei labai įdomus klausimynas, kuris yra skirtas ne tik žinių patikrinimui, bet ir smalsumo sužadinimui. Ar gali nugaišti šuo sukandęs varlę? Ar driežai gali užmerkti akis? Kada Lietuvoje apsigyveno briedžiai? Atsakymai į šiuos ir kitus įdomius klausimus – Gedimino Isoko knygoje „Lietuvos gamtos kalendorius“.
Lietuva yra savitoje geografinėje juostoje, kurioje išsiskiria keturi metų laikai: pavasaris, vasara, ruduo ir žiema. Šioje knygoje pateikiami kiekvieno mėnesio meteorologiniai duomenys, aprašyti žydinčių gėlių, medžių ir krūmų augimo periodai, drugių ir kitų vabzdžių skraidymo laikas, paukščių migracija, žinduolių gyvenimo pokyčiai ir kiti dalykai. Lietuvos gamtos kalendorius gali būti stalo knyga, o kadangi kasmet metų laikai kartojasi, ji tinka ne vieneriems metams. Knyga padės stebėti besikeičiančią augaliją ir gyvūniją, pradedant žemesnio ir baigiant aukštesnio išsivystymo rūšimis. Kiekvieno mėnesio aprašyme rasite gamtos įdomybių ir keistenybių. sužinosite, kad kerpėje gyvena grybas ir dumblis, kad asiūklio giminaičio elaterito sporos, žemėje išgulėję 300 mln. metų, neprarado savybių, kad Bankso pušų kankorėžiai nuo medžių nenukrenta 12 metų ir t. t. Knyga supažindina su introdukuotais (atvežtais) Lietuvoje medžiais ir krūmais, jų galimybėmis įsikurti mūsų krašte. Lietuvos augalijos ir gyvūnijos rūšys lyginamos su augančiomis užsienyje. Trumpai apžvelgta Lietuvoje buvusi ir išnykusi augalija ir gyvūnija. daug įdomybių, pateiktų klausimų−atsakymų forma, tiks įvairioms viktorinoms.
Autorius
Pokalbis su knygos autoriumi G. Isoku laidoje „Skaityti ar...“: http://www.laisvojibanga.lt/skaityti-ar2015-04-15/
Knygos peržiūra:
Pirkėjai, kurie pirko šią prekę, taip pat pirko
-
19 kitų prekių šioje kategorijoje :